0402YD223MAT2A
KYOCERA AVX
581-0402YD223MAT2A
0402YD223MAT2A
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM05AR51C223MH NEW GLOBAL PN 16V .022uF A 581-KGM05AR51C223MH
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
0.022 uF
16 VDC
X5R
20 %
0402
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 85 C
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)