100B200JWN500XT
KYOCERA AVX
581-100B200JWN500XT
100B200JWN500XT
Mfr.:
Description:
Silicon RF Capacitors / Thin Film MLC A/B/R
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 500   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
5,000 Quote
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Silicon RF Capacitors / Thin Film
20 pF
500 V
1111 (2828 metric)
5 %
100B
90 PPM / C
- 55 C
+ 125 C
Reel
Brand: KYOCERA AVX
Case Code - in: 1111
Case Code - mm: 2828
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Height: 2.59 mm
Length: 2.79 mm
Product: RF/Microwave Multilayer Capacitors (MLC)
Product Type: Silicon RF Capacitors / Thin Film
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Capacitors
Termination Style: SMD/SMT
Tradename: Porcelain Superchip
Type: Procelain Superchip MLCCs
Voltage Rating DC: 500 VDC
Width: 2.79 mm