NC20MC0152JBA
KYOCERA AVX
581-NC20MC0152JBA
NC20MC0152JBA
Mfr.:
Description:
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 1206 1.5Kohm 5%
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
2,868
Expected 2026/12/07
Factory Lead Time:
18
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors
RoHS:
NC20
3910 K
1.5 kOhms
240 mW
5 %
PCB Mount
SMD/SMT
- 55 C
+ 150 C
1206 (3216 metric)
3.2 mm
1.6 mm
1.5 mm