SK045C335KARTR1
KYOCERA AVX
581-SK045C335KARTR1
SK045C335KARTR1
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC 3.3 uF X7R 10 % 5.08 mm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
RoHS:
SK
Radial
3.3 uF
50 VDC
X7R
10 %
5.08 mm
Conformally Coated
- 55 C
+ 125 C
SMPS Rated MLCCs
10.2 mm
5.08 mm
10.2 mm
Reel
Brand: KYOCERA AVX
Class: Class 2
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Dissipation Factor DF: 2.5
Lead Diameter: 0.508 mm