TAJE106M050BNJ
KYOCERA AVX
581-TAJE106M050BNJ
TAJE106M050BNJ
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid SMD 50V 10uF 20%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1500   Multiples: 1500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD
RoHS:
Reel
TAJ Standard
10 uF
50 VDC
20 %
2917
E Case
7.3 mm (0.287 in)
4.3 mm (0.169 in)
4.3 mm (0.169 in)