RLC32-R330FTP
Kamaya
791-RLC32-R330FTP
RLC32-R330FTP
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 1206 R330 1%
ECAD Model:
In Stock: 465
Stock:
465
Can Dispatch Immediately
On Order:
5,000
Expected 2026/07/10
Factory Lead Time:
16
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Kamaya
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RLC
330 mOhms
500 mW (1/2 W)
1 %
200 PPM / C
1206
3.1 mm (0.122 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.6 mm (0.024 in)