MLP112M100EK1D
Knowles / Illinois Capacitor
598-MLP112M100EK1D
MLP112M100EK1D
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1100uF 100V FLATPACK
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 48   Multiples: 16
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cornell Dubilier / Knowles
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS: N
1100 uF
100 VDC
38 mm
25.4 mm
Flat Pack Electrolytic Capacitors
2000 Hour
20 %
4.2 A
78 mOhms
- 55 C
+ 85 C
Straight
12.7 mm
44 mm