1206J0256P80BCT
Knowles Syfer
766-1206J0256P80BCT
1206J0256P80BCT
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 25V 6.80 pF +/-0.10pF C0G/NP0 (1B) Nickel Barrier 100% tin
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2500   Multiples: 2500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Knowles
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
6.8 pF
25 VDC
C0G (NP0)
0.1 pF
1206
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
1.6 mm (0.063 in)