1812Y5000563MDT
Knowles Syfer
843-1812Y5000563MDT
1812Y5000563MDT
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.056 uF 500 VDC - 55 C+ 125 C 20 % X7R
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Knowles
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
0.056 uF
500 VDC
X7R
20 %
1812
SMD/SMT
Flexible (Soft)
- 55 C
+ 125 C
4.5 mm (0.177 in)
3.2 mm (0.126 in)
2.5 mm (0.098 in)