HVG-480-36A
MEAN WELL
709-HVG480-36A
HVG-480-36A
Mfr.:
Description:
LED Power Supplies 478.8W 36V 13.3A CV/CC adj via pot
ECAD Model:
In Stock: 3
Stock:
3 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
MEAN WELL
Product Category: LED Power Supplies
RoHS:
CV + CC
13.3 A
36 VDC
478.8 W
180 VAC to 528 VAC, 254 VDC to 747 VDC