FL1M-12SJ-1-R24V
Mallory Sonalert
539-FL1M12SJ-1-R24V
FL1M-12SJ-1-R24V
Mfr.:
Description:
LED Panel Mount Indicators LED RED 12MM NUT 24VAC/DC
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Mallory Sonalert
Product Category: LED Panel Mount Indicators
RoHS:
180 deg
Indicators
Red
12 mm
Tab Terminal
622 nm
1500 mcd
Dome
FL1M
Brand: Mallory Sonalert
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
IP Rating: IP65
Maximum Operating Temperature: + 85 C
Minimum Operating Temperature: - 20 C
Mounting Type: Panel Mount
Product Type: LED Panel Mount Indicators
Factory Pack Quantity: 35
Subcategory: LED Indication
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
FL1M Panel Mount LEDs
Mallory Sonalert FL1M Panel Mount LEDs are state-of-the-art LEDs that are available in screw terminal or wire termination types. These LEDs come in different colors, such as red, green, yellow, blue, and white. FL1M LEDs offer 6mm, 8mm, and 12mm panel hole sizes. These LEDs feature 20mA maximum LED current, 2V to 380V rated voltage, and IP65 or IP50 body styles. Mallory Sonalert FL1M LEDs employ convex, flat, and rounded front shapes.