ATTINY13V-10SUR
Microchip Technology
556-ATTINY13V-10SUR
ATTINY13V-10SUR
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU AVR 1KB FLSH 64B EE 64B SRAM-10MHz 1.8V
ECAD Model:
In Stock: 1,633
Stock:
1,633 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
7 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tube
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
AVR
1 kB
64 B
SOIC-8
10 MHz
10 bit
6 I/O
1.8 V
5.5 V