DSC6001JE3B-040K000T
Microchip Technology
579-001JE3B-040K000T
DSC6001JE3B-040K000T
Mfr.:
Description:
MEMS Oscillators MEMS OSC, LVCMOS, 40KHz, 20PPM, 1.8-3.3V, -20 to 70C, 2.5 x 2.0mm
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: MEMS Oscillators
RoHS:
VLGA-4
40 kHz
20 PPM
10 pF
1.71 V
3.63 V
CMOS
1.3 mA
- 20 C
+ 70 C
DSC6000B
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Duty Cycle - Max: 55 %
Height: 0.84 mm (0.033 in)
Length: 2.5 mm (0.098 in)
Packaging: Reel
Product Type: MEMS Oscillators
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Oscillators
Width: 2 mm (0.079 in)