MSC180SMA120SDT/R
Microchip Technology
579-MSC180SMA120SDTR
MSC180SMA120SDT/R
Mfr.:
Description:
SiC MOSFETs MOSFET SIC 1200 V 180 mOhm TO-263-7 XL
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 800   Multiples: 800
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 800)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: SiC MOSFETs
SMD/SMT
TO-263-7
N-Channel
1 Channel
1.2 kV
21 A
225 mOhms
- 10 V, + 23 V
5 V
36 nC
- 55 C
+ 175 C
146 W