MSMBJ26A
Microchip Technology
494-MSMBJ26A
MSMBJ26A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 26V 5% 600W uni
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
35 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 900   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Unidirectional
1 Channel
26 V
SMD/SMT
42.1 V
28.9 V
SMB (DO-214AA)
14.2 A
600 W
- 65 C
+ 150 C
Bulk
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Operating Supply Voltage: 26 V
Pd - Power Dissipation: 1.38 W