BU-1120-A-36-2
Mueller Electric
548-BU-1120-A-36-2
BU-1120-A-36-2
Mfr.:
Description:
Test Leads Red Mini-Plunger to Stackable Banana Plug, 36" 20G PVC
In Stock: 1
Stock:
1
Can Dispatch Immediately
On Order:
11
Expected 2026/06/03
Factory Lead Time:
6
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Mueller Electric
Product Category: Test Leads
RoHS:
Banana Plug
3 ft
Red
Brand: Mueller Electric
Contact Plating: Nickel
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Current Rating: 5 A
Features: Three Plunger Sizes and Fivde Lengths
Product: Test Leads
Product Type: Test Leads
Series: BU
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Test Leads, Banana Plugs, Alligator Clips & Test Probes
Voltage Rating: 300 V