MTDOT-915-X1-SMA-1
MultiTech
125-MTDOT915X1SMA1
MTDOT-915-X1-SMA-1
Mfr.:
Description:
Zigbee Modules - 802.15.4 915 MHz X1 LoRa SMA (1 Pk)
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
MultiTech
Product Category: Zigbee Modules - 802.15.4
915 MHz
3.3 V
5 V
19 dBm
- 40 C
+ 85 C
802.15.4 (ANT, Thread, Zigbee)
Antenna Connector Type: SMA
Brand: MultiTech
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Dimensions: 25.5 mm x 37.3 mm
Interface Type: I2C, SPI, UART
Operating Supply Voltage: 3.3 V to 5 V