GCJ21BR72A473MA01L
Murata Electronics
81-GCJ21BR72A473MA1L
GCJ21BR72A473MA01L
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.047 uF 100 VDC 20% 0805 X7R AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 20,000
Stock:
20,000 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
0.047 uF
100 VDC
X7R
20 %
0805
SMD/SMT
Flexible (Soft)
- 55 C
+ 125 C
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
1.25 mm (0.049 in)