GRM0335C1E271FA01D
Murata Electronics
81-GRM0335C1E271FA1D
GRM0335C1E271FA01D
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 270 pF 25 VDC 1% 0201 C0G (NP0)
ECAD Model:
In Stock: 44,700
Stock:
44,700 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 15000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
270 pF
25 VDC
C0G (NP0)
1 %
0201
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
0.6 mm (0.024 in)
0.3 mm (0.012 in)
0.3 mm (0.012 in)
General Type MLCCs
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Murata Electronics
Class: Class 1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Package/Case: 0201 (0603 metric)
Product Type: Ceramic Capacitors
Factory Pack Quantity: 15000
Subcategory: Capacitors
Type: Chip Multilayer Ceramic Capacitor for General Purpose
Unit Weight: 0.330 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
GRM Medium Voltage Ceramic Capacitors
Murata GRM Medium Voltage Ceramic Capacitors are high capacitance capacitors capable of operating at high voltage levels (250V) and a C0G temperature coefficient. Sn-plated external electrodes realize good solderability. The GRM capacitors permit flow or reflow soldering, and other types with reflow soldering only. Murata GRM Medium Voltage Ceramic Capacitors are ideal for use on diode-snubber circuits for switching power supplies and for use online filters and ringer detectors for telephones, facsimiles, and modems.