GRM1885C1H301GA01D
Murata Electronics
81-GRM185C1H301GA01D
GRM1885C1H301GA01D
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 300 pF 50 VDC 2% 0603 C0G (NP0)
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
In Stock: 19,067
Stock:
19,067 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
300 pF
50 VDC
C0G (NP0)
2 %
0603
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.8 mm (0.031 in)