GRM31A5C2J152FWA1J
Murata Electronics
81-RM31A5C2J152FWA1J
GRM31A5C2J152FWA1J
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1500pF 630VDC 1% 1206 C0G
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
1500 pF
630 VDC
C0G (NP0)
1 %
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
1 mm (0.039 in)