LQG15WZ2N6B02D
Murata Electronics
81-LQG15WZ2N6B02D
LQG15WZ2N6B02D
Mfr.:
Description:
ECAD Model:
In Stock: 9,835
Stock:
9,835 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Multilayer
0402 (1005 metric)
Unshielded
2.6 nH
0.1 nH
900 mA
70 mOhms
- 55 C
+ 125 C
23
6.5 GHz
Standard
1 mm
0.6 mm
0.5 mm
Air
AEC-Q200
LQG15WZ_02
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Murata Electronics
Case Code - in: 0402
Case Code - mm: 1005
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 10000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 MHz