GYB1H330MCQ1GS
Nichicon
647-GYB1H330MCQ1GS
GYB1H330MCQ1GS
Mfr.:
Description:
Aluminium Organic Polymer Capacitors 50VDC 33uF 20% AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 620
Stock:
620 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 900)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Organic Polymer Capacitors
RoHS:
33 uF
50 VDC
SMD/SMT
7.7 mm (0.303 in)
Aluminum Hybrid Polymer Capacitors
10000 Hour
20 %
40 mOhms
1.6 A
- 55 C
+ 105 C
6.3 mm