LNK2H822MSEJBB
Nichicon
647-LNK2H822MSEJBB
LNK2H822MSEJBB
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 8200 uF 500 VDC 20 %
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
29 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 10   Multiples: 10
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal
RoHS:
8200 uF
500 VDC
90 mm
190 mm
Aluminum Electrolytic Capacitors
5000 Hour
20 %
24.5 A
- 25 C
+ 85 C
Bulk
Brand: Nichicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Leakage Current: 5 mA
Product Type: Electrolytic Capacitors
Factory Pack Quantity: 10
Subcategory: Capacitors
Termination Style: Screw
Test Frequency: 120 Hz