UCY2D471MHD
Nichicon
647-UCY2D471MHD
UCY2D471MHD
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 200 Volts 20% AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 1,661
Stock:
1,661 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
25 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
470 uF
200 VDC
18 mm
40 mm
7.5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
12000 Hour
20 %
1.85 A