UHE2A101MPD1TD
Nichicon
647-UHE2A101MPD1TD
UHE2A101MPD1TD
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 100 Volts 20%
ECAD Model:
In Stock: 5,058
Stock:
5,058
Can Dispatch Immediately
On Order:
3,000
Expected 2026/07/13
Factory Lead Time:
20
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Ammo Pack (Order in multiples of 500)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
100 uF
100 VDC
10 mm
25 mm
5 mm
Low Impedance Electrolytic Capacitors
7000 Hour
20 %
595 mA
200 mOhms
- 40 C
+ 105 C
Straight
Radial
UHE
Ammo Pack
Brand: Nichicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Dissipation Factor DF: 0.08
Leakage Current: 100 uA
Package/Case: 10 mm x 25 mm