UHW1H391MPD
Nichicon
647-UHW1H391MPD
UHW1H391MPD
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 390uF 50 Volts 20%
ECAD Model:
In Stock: 1,100
Stock:
1,100 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
390 uF
50 VDC
10 mm
25 mm
5 mm
Low Impedance Electrolytic Capacitors
10000 Hour
20 %
2.42 A
28 mOhms