181-M44-113R141
NorComp
636-181-M44-113R141
181-M44-113R141
Mfr.:
Description:
D-Sub High Density Connectors 44P HD Male Vert Dip Machin Nickl W/Bdlc
ECAD Model:
In Stock: 79
Stock:
79 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
3 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
NorComp
Product Category: D-Sub High Density Connectors
RoHS:
REACH - SVHC:
44 Position
3 Row
Male
Solder Pin
Right Angle
Gold
5 A
Tray
Brand: NorComp
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Filtered: Unfiltered
Insulation: Insulated
Insulation Material: Polyamide (PA)
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Mounting Style: Panel
Pitch: 2.29 mm