781-M15-113R001
NorComp
636-781-M15-113R001
781-M15-113R001
Mfr.:
Description:
D-Sub High Density Connectors IP67,15P M R/A .350"
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
40
Expected 2026/07/10
Factory Lead Time:
19
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
NorComp
Product Category: D-Sub High Density Connectors
RoHS:
REACH - SVHC:
15 Position
3 Row
Male
Solder
Right Angle
Gold
3 A
781
IP67
Tray
Brand: NorComp
Contact Material: Brass
Contact Type: Machined Contacts
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Filtered: Unfiltered
Insulation: Insulated
Insulation Material: Polyamide (PA)
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Mounting Style: Through Hole
Pitch: 2.29 mm