D3V-16-1C25
Omron Electronics
653-D3V161C25
D3V-16-1C25
Mfr.:
Description:
Basic / Snap Action Switches MINIATURE
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
539
Expected 2026/07/23
400
Expected 2026/08/21
Factory Lead Time:
26
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Omron
Product Category: Basic / Snap Action Switches
RoHS:
D3V
Miniature
SPDT
ON - (OFF), OFF - (ON)
Plunger, Pin
16 A
250 VAC
250 VDC