ECW-F4683JB
Panasonic
667-ECW-F4683JB
ECW-F4683JB
Mfr.:
Description:
Film Capacitors .068uF 400VDC 5% MPP L/S=15mm
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
In Stock: 40
Stock:
40 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Panasonic
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
0.068 uF
400 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
15 mm (0.591 in)
18 mm (0.709 in)
6.5 mm (0.256 in)
RF Microwave Film Capacitors
5 %
2 Pin
13 mm (0.512 in)
Straight
- 25 C
+ 105 C
ECWF(B)
Bulk
Brand: Panasonic
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Lead Diameter: 0.8 mm