EEF-JX0E471RB
Panasonic
667-EEF-JX0E471RB
EEF-JX0E471RB
Mfr.:
Description:
Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5VDC 470uF 10200mA 3mOhm 125C 3000h
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
3,885
Expected 2026/09/07
Expected 2026/10/26
Factory Lead Time:
26
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Aluminium Organic Polymer Capacitors
RoHS:
470 uF
2.5 VDC
SMD/SMT
7.3 mm (0.287 in)
4.3 mm (0.169 in)
Aluminum Polymer Capacitors
3000 Hour
20 %
3 mOhms
10.2 A
- 55 C
+ 125 C
1.9 mm