EEU-FM0J561
Panasonic
667-EEU-FM0J561
EEU-FM0J561
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 560UF 6.3V ELECT FM RADIAL
ECAD Model:
In Stock: 439
Stock:
439
Can Dispatch Immediately
On Order:
2,000
Expected 2026/07/23
Factory Lead Time:
27
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Panasonic
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
560 uF
6.3 VDC
8 mm
11.5 mm
3.5 mm
Low Impedance Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
950 mA
56 mOhms