ERJ-S08D9091V
Panasonic
667-ERJ-S08D9091V
ERJ-S08D9091V
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 1206 0.5% 9.09kOhm Anti-Sulfur AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
ERJ-S
9.09 kOhms
250 mW (1/4 W)
0.5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 VDC
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.6 mm (0.024 in)
Automotive Grade
Anti-Sulfur Resistors
AEC-Q200
Brand: Panasonic
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Thick Film Resistors
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: Resistors
Technology: Thick Film
Termination Style: SMD/SMT
Unit Weight: 15.587 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
ERJ-S Anti-Sulfur Thick Film Chip Resistors
Panasonic ERJ-S Anti-Sulfur Thick Film Chip Resistors feature 50V to 500V overload voltage range, ±5% maximum resistance tolerance, and –55°C to +155°C temperature range. The ERJ-S Resistors feature high resistance to sulfurization achieved by adopting an AU-based inner electrode and AG-Pd-based inner electrode. Panasonic ERJ-S Anti-Sulfur Thick Film Chip Resistors are AEC-Q200 qualified and RoHS compliant.