AKPB002016101R0MA6
Pulse Electronics
673-AKPB2016101R0MA6
AKPB002016101R0MA6
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD Chilisin Power - Inductor (IND) Closed Magnetic Circuit Type Multilayer
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 9000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Pulse
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
2 mm x 1.6 mm x 1 mm
Shielded
1 uH
20 %
90 mOhms
850 mA
- 55 C
+ 125 C
Standard
2 mm
1.6 mm
1 mm
Ferrite
AKPB
Reel
Brand: Pulse Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 3 MHz