AWVH00252012R50T00
Pulse Electronics
673-AWVH252012R50T00
AWVH00252012R50T00
Mfr.:
Description:
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 12000   Multiples: 2000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Pulse
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
2.5 mm x 2 mm x 1.2 mm
Shielded
500 nH
30 %
27 mOhms
3.6 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
2.5 mm
2 mm
1.2 mm
Ferrite
AWVH
Reel
Brand: Pulse Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 1 MHz