BMRF001010406R8MA1
Pulse Electronics
603-BMRF1010406R8MA1
BMRF001010406R8MA1
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 6.8uH RDC=25mOhms 6A
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Pulse
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Choke
11.6 mm x 10.1 mm x 4 mm
Shielded
6.8 uH
20 %
6 A
25 mOhms
10 A
- 55 C
+ 125 C
11.6 mm
10.1 mm
4 mm