R0.25S12-3.312
RECOM Power
919-R0.25S12-3.312
R0.25S12-3.312
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN 12VOUT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Isolated
1 Output
250 mW
3.3 V
3 V
3.6 V
12 V
21 mA
1 kV
SMD-12
15.24 mm
10.7 mm
7 mm
Industrial
R0.25S
Brand: RECOM Power
Compliance: CAN/CSA; EAC; IEC; RoHS; UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 3 V to 3.6 V