R24P12D/P/R8
RECOM Power
919-R24P12DPR8
R24P12D/P/R8
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 1W DC/DC 8kV UNREG 24Vin +/-12Vout
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
1,000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
1 W
24 V
21.6 V
26.4 V
12 V
41 mA
- 12 V
41 mA
8 kV
SIP-7
19.5 mm (0.768 in)
9.8 mm (0.386 in)
12.5 mm (0.492 in)
Medical
RxxPxx/R
Brand: RECOM Power
Compliance: CAN/CSA; EAC; IEC; RoHS; UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 21.6 V to 26.4 V