R2S-1505/H-R
RECOM Power
919-R2S-1505H-R
R2S-1505/H-R
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 2W DC/DC 3kV UNREG 15Vin 5Vout
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 250   Multiples: 250
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 250)
2,500 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Isolated
1 Output
2 W
15 V
13.5 V
16.5 V
5 V
400 mA
3 kV
SMD-8
12.75 mm
10.7 mm
9 mm
Medical
R2S
Brand: RECOM Power
Compliance: IEC; RoHS; UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 13.5 V to 16.5 V