0201WMD2490TEE
Royalohm
303-0201WMD2490TEE
0201WMD2490TEE
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RMC 0201 1/20W 0.5% T/R-15000
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 345000   Multiples: 15000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 15000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Royalohm
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
General Purpose Thick Film
249 Ohms
50 mW (1/20 W)
0.5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
25 V
0201
0.6 mm (0.024 in)
0.3 mm (0.012 in)
0.23 mm (0.009 in)