CS02W8F250LTCE
Royalohm
303-CS02W8F250LTCE
CS02W8F250LTCE
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 1/8W 0.01 0.25R
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 210000   Multiples: 10000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Royalohm
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CS
250 mOhms
125 mW (1/8 W)
1 %
200 PPM / C
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.35 mm (0.014 in)