400CXW33MEFR8X45
Rubycon
232-400CXW33MEFR8X45
400CXW33MEFR8X45
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded GENERAL PURPOSE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
33 uF
400 VDC
8 mm
45 mm
3.5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
5000 Hour
20 %
290 mA