400LLE3R3MEFC10X9
Rubycon
232-400LLE3R3MEFC10X
400LLE3R3MEFC10X9
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LONG LIFE ELECTROLYTIC CAPACITORS
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
In Stock: 1,969
Stock:
1,969 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
3.3 uF
400 VDC
10 mm
9 mm
5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
12000 Hour
20 %
47 mA