50YXF2R2MEFC5X11
232-50YXF2R2MEFC5X11
50YXF2R2MEFC5X11
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LOW IMPEDANCE ELECTROLYTIC CAPACITORS
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 901
Stock:
901 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 901 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
2.2 uF
50 VDC
5 mm
11 mm
2 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
5000 Hour
20 %
43 mA
2.5 Ohms