RMCA0402FT158K-UP
SEI Stackpole
708-RMCA0402FT158KUP
RMCA0402FT158K-UP
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0402, 158 Kohm, 1%, 0.2W, AUTO
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RMCA-UP
158 kOhms
200 mW (1/5 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.3 mm (0.012 in)