RMCF0201JT68R0
SEI Stackpole
708-RMCF0201JT68R0
RMCF0201JT68R0
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0201, 68 ohm, 5%, 0.05W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RMCF
68 Ohms
50 mW (1/20 W)
5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
25 V
0201
0.6 mm (0.024 in)
0.3 mm (0.012 in)
0.23 mm (0.009 in)