RMCF0603FT249K
SEI Stackpole
708-RMCF0603FT249K
RMCF0603FT249K
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 249KOhms 0603 0.1W 1% Std Power AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 32,016
Stock:
32,016 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RMCF
249 kOhms
100 mW (1/10 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)