L79L12ABD-R
STMicroelectronics
511-L79L12ABD-R
L79L12ABD-R
Mfr.:
Description:
Linear Voltage Regulators Neg Vltg regulators
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: Linear Voltage Regulators
Delivery Restrictions:
RoHS:
L79L12AB
SMD/SMT
SO
1 Output
Negative
- 12 V
100 mA
Fixed
- 40 C
+ 125 C
Reel
Cut Tape
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Line Regulation: 250 mV
Load Regulation: 100 mV