HCMS-14-T-24.00-02-G
Samtec
200-HCMS14T240002G
HCMS-14-T-24.00-02-G
Mfr.:
Description:
Ribbon Cables / IDC Cables IDC Socket and Terminal Cable Assemblies
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Ribbon Cables / IDC Cables
RoHS:
IDC
Plug
14 Position
Socket
14 Position
2.54 mm
Male / Female
609.6 mm
28 AWG
HCMS
Bulk
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Jacket Colour: Multi-Color
Product: IDC Ribbon Cable Assemblies
Product Type: Ribbon Cables / IDC Cables
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Cable Assemblies
Voltage Rating: 425 VAC, 600 VDC